Ujędrnianie i powiększanie piersi

Powiększanie piersi

metody, ćwiczenia, specyfiki

Google
Newsletter
Zapisz się i zyskaj dodatkowe informacje.


Zaskocz go i siebie
Zamów pizzę, pierogi, sushi lub obiad przez internet

Biała herbata - piłaś kiedyś ? Czarna herbata - czy wiesz jak zaparzyć ? Dowiedz się na herbata.hend.pl

zielona herbata
czerwona herbata
zdrowotna herbata

Historia biustonosza

perfect bust

Większość kobiet nie potrafi obejść się bez biustonosza. I dobrze. Biustonosz potrafi powiększyć piersi, podkreślić ich kształt, dzięki czemu kobieta staje się atrakcyjniejsza w oczach mężczyzny.

Historia biustonosza ma już 100 lat i sięga starożytnej Grecji. Kiedyś miał formę opaski podtrzymującej piersi. Opaska miała za zadanie spłaszczyć figurę, aby sylwetka była bardziej podobna do męskiej.

Obecnie biustonosz ma za zadanie podkreślić wyjątkowość tej części ciała kobiety. Często stosowany jest aby powiększyć piersi ale głównie służy jako wygodna i piękna forma za podtrzymania ich na swoim miejscu.

Prototyp biustonosza powstał w 1859 roku w Nowym Jorku. Rok później powstał pierwszy biustonosz nazwany „polepszającym biustem”. Konstukcja była dosyć prosta: drut z naciągniętym na niego jedwabiem. Wynalazek wyglądem przypominał dwa sitka do herbaty i był niestety niewygodny w noszeniu.

W 1889 r. francuska gorseciarka Herminie Cadolle opracowała prototyp współczesnego biustonosza. Składał się on z dwóch części: gorsetu oraz górnej części przypominającej kaftanik podtrzymującej piersi przy pomocy naramiennych pasków. Każda pierś była osadzona w osobnej miseczce. Od 1905 r. części zostały rozdzielone i sprzedawane osobno. Gurna część nosiła nazwę „podtrzymywacz piersi”.

W 1912 pojawił się pierwszy biustonosz pozbawiony jakichkolwiek usztywnień. Jego twórcą był Sigmund Lindauer.

W latach 30. wynaleziono nylon i włókna elastyczne. Zaprojektowano biustonosz, który był dla kobiet znacznie wygodniejszy od poprzednich modeli. Nowe technologie pozwoliły też na tworzenie coraz śmielszych staników.

Pierwszy piustonosz push-up powstał w 1948 r.

W latach 50. pojawiła się bardotka. Mocno wycięty i usztywniony fiszbinami biustonosz swoją nazwę zawdzięcza sławnej francuskiej aktorce – Brigitte Bardot, która pojawiła się na ekranie w biustonoszu robiąc tym furorę zwłaszcza wśród mężczyzn. Kobiety marzyły wówczas o takim biustonoszu. Chciały wyglądać tak seksownie, jak Bardot.

Współcześnie biustonosz jest nieodłączną częścią damskiej garderoby. Obecnie dostępnych jest setki fasonów i dziesiatki modeli. Biustonosze tworzone są w zależności od przeznaczenia, a do jego produkcji używa się coraz bardziej wyszukanych materiałów.

Biustonosze
bielizna konrad

Brak komentarzy »

SkomentujPizza Kraków . Pizza Warszawa . Pizza Poznań . Pizza Lublin . jedzenie rzeszów . Pizza Łódź

Strona ma charakter informacyjny. Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za skutki używania opisanych w serwisie produktów i technik powiększających piersi.
Administrator serwisu nie ponosi odpowiedzialności za komentarze umieszczone w serwisie.
GotLink.pl